Psycholog on-line

Pomoc psychologiczna online

Jeśli najbezpieczniej czujesz się w swoim domu, w zaciszu swojego pokoju, w ulubionym fotelu, w znajomym zapachu pościeli, w otoczeniu swoich zwierzaków, czy ulubionych pluszaków, mebli, przy filiżance gorącej herbaty albo aromatycznej kawy, możesz liczyć na pomoc naszych psychologów nie wychodząc z domu. Czasem wyjście z domu i dotarcie do gabinetu psychologa czy terapeuty jest z różnych względów trudne, czasem wręcz niemożliwe, dla części potrzebujących pomocy może też być ogromnym wyzwaniem. Zrobienie kroku w przerażającą przestrzeń miasta jest jak zrobienie kroku w ciemną przepaść. Rezygnacja z terapii z powodu lęku przed światem, braku czasu, nadmiaru obowiązków, odległości albo zwyczajnie z lenistwa jest milowym krokiem w tył. Dlatego nie warto rezygnować z pomocy. Kiedy jej potrzebujesz możesz na nas liczyć w każdej życiowej sytuacji. Nasi specjaliści dostępni są także on-line dla wszystkich potrzebujących.

  • Dla zbyt zajętych. W codziennym zabieganiu nie możesz znaleźć czasu na wizytę u psychoterapeuty. Dużo podróżujesz i często zmieniasz miejsce pobytu. Nie musisz tracić czasu na dojazd do gabinetu specjalisty, przekładać wizyt z powodu wyjazdu. Bez kolejek i stania w korkach uzyskasz u nas pomoc.
  • Dla rodziców małych dzieci. Możesz uzyskać pomoc w dogodnej dla siebie porze, kiedy masz odrobinę czasu dla siebie.
  • Dla tych, którzy mieszkają w małych miejscowościach i których od najbliższego gabinetu psychologa lub psychoterapeuty dzieli duża odległość. Nie musisz poświęcać długich godzin na dojazd, dotarcie do specjalisty nie będzie już problemem, czekamy na Ciebie online.
  • Dla dotkniętych niepełnosprawnością fizyczną. Poruszasz się na wózku, wizyta w gabinecie to dla Ciebie wyprawa i pokonywanie barier. Terapia u psychoterapeuty czy psychologa oszczędzi Ci nie tylko czasu, ale i stresu.
  • Dla niezdecydowanych i nieśmiałych, dla których kontakt w sieci jest łatwiejszy, pomaga pozbyć się obaw, lęku przed otwartością i brakiem anonimowości. Jesteś zamknięty w sobie, masz kłopot z tym, by się otworzyć, niechętnie mówisz o swoich problemach. Kontakt z psychologiem online będzie dla Ciebie ułatwieniem, pomoże ci w otwarciu się na naszą pomoc.

Wszystkim tym, którzy nie mogą do nas dotrzeć, pomożemy wygrać z lękiem, natręctwami, atakami lęku i paniki, udzielimy wsparcia w walce z depresją, chorobą afektywną, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami, traumami. Skontaktuj się z nami, a zrobimy wszystko, by znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie i pomóc w Twoich problemach.

Każdy, kto się z nami skontaktuje, może liczyć na pomoc dopasowaną do potrzeb. U nas możesz liczyć na indywidualne potraktowanie. Precyzyjnie dopasowujemy specjalistę do specyfiki Twoich problemów i Twoich wymagań. Nasi specjaliści to psychologowie, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień, specjaliści w zakresie seksuologii. Wszyscy mają bogate doświadczenie i wiedzę na temat najskuteczniejszych w konkretnym przypadku metod terapeutycznych. Wszyscy nasi terapeuci to wykwalifikowani eksperci. Ich skuteczność wynika nie tylko z doświadczenia, ale przede wszystkim z empatii, chęci pomocy, zrozumienia każdej osoby. Dla nas nie jesteś kolejnym przypadkiem, wpisem w kalendarzu wizyt. Dla nas liczysz się tylko Ty, Twój czas, Twoje problemy i Twoje postępy w ich przezwyciężeniu z pomocą naszych terapeutów.

W tym miejscu interaktywny formularz zgłoszenia na terapię online zawierający krótki opis problemu, preferencje co do terminu, czasu, formy kontaktu i oczekiwań co do specjalisty, podstawowe dane osobowe itp.

W tym miejscu ideograficzno – tekstowa instrukcja procedury zgłoszenia, kontaktu i uzyskania pomocy.

Pytania i odpowiedzi

Co warto wiedzieć przed wyborem terapii online?

Jednym kliknięciem myszy możesz uzyskać natychmiastowy i niedrogi dostęp do terapeuty. Korzystanie z sieci może być wygodne dla wielu osób, które z różnych powodów nie są w stanie znaleźć czasu na wizytę u specjalisty, za to swobodnie korzystają z Internetu i szukają pomocy. Technologia może przyczynić się do ewolucji sposobu, w jaki ludzie przechodzą psychoterapię lub pracują z psychologiem. Naukowcy w dzisiejszej dobie coraz intensywniej rozwijają metodykę terapii online i szerzej rozumianą tele-medycyny, wciąż udoskonalając formy psychoterapii, by była jak najbardziej skuteczna w porównaniu z tradycyjnymi sesjami psychoterapeutycznymi w gabinecie.

Dlaczego i kiedy warto zdecydować się na terapię internetową?

Terapia internetowa ma wiele przewag i oferuje korzyści w porównaniu z psychoterapią osobistą. Przede wszystkim jest wygodna. Terapia online nie zabiera czasu potrzebnego, by dotrzeć do gabinetu. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, aby spotkać się z psychologiem. Wystarczy zalogować się do naszej witryny, a sesję odbędziesz w dowolnym miejscu i dogodnym dla Ciebie czasie. Dzięki temu terapia online okazuje się też tańsza od tradycyjnej bezpośredniej formy kontaktu z terapeutą. Terapia online może być także łatwiejsza niż rozmowa z terapeutą, zwłaszcza w przypadku trudności z otwarciem się, kłopotów z komunikacją, mówieniem o osobistych doznaniach, przeżyciach, problemach. Internetowa terapia pozwala w pewnym stopniu zachować anonimowość i chronić prywatność. Prócz tego mieszkańców wsi lub niewielkich miasteczek od najbliższego gabinetu psychologa czy też psychoterapeuty może dzielić nawet kilkadziesiąt kilometrów, co oznacza godzinę lub więcej jazdy samochodem na każdą sesję terapeutyczną. Terapia online skraca ten dystans. Terapia u nas dostępna jest dla każdego, kto ma dostęp do sieci Internet.  Z terapii online lub z porady telefonicznej łatwiej także skorzystać osobom przewlekle chorym lub niepełnosprawnym, dla których dotarcie do gabinetu albo przedstawia ogromny problem albo jest w ogóle niemożliwe z racji niemożności samodzielnego opuszczania domu. Dla nich terapia online oznacza koniec wykluczenia i przezwyciężenie barier.

Czy nasi specjaliści są odpowiednio przygotowani do terapii online?

Wszyscy psychologowie i terapeuci w naszej placówce posiadają odpowiednie wykształcenie i certyfikaty. Mają doświadczenie zarówno w prowadzeniu terapii stacjonarnej, jak i terapii online.

Czy terapia online jest skuteczna?

Większość wyników badań potwierdza fakt, że osoby korzystające z terapii internetowej, czują się i funkcjonują lepiej niż przed jej podjęciem. Dane z różnych badań prowadzonych na całym świecie potwierdzają, że skuteczność terapii online jest porównywalna z tradycyjnymi formami terapii prowadzonej w gabinecie z zastosowaniem metod o udowodnionej naukowo skuteczności. Badacze nie odnotowali istotnych różnic w efektach terapii tradycyjnej i online, choć wskazują na przewagę tradycyjnych metod w przypadkach wymagających długotrwałej pomocy. Dlatego też terapia online polecana jest coraz powszechniej przez autorytety w dziedzinie psychologii i psychoterapii zwłaszcza osobom, które nie mają dostępu do tradycyjnych form terapii albo jako uzupełnienie stacjonarnej terapii w gabinecie. Jeśli zatem nie możesz skorzystać z tradycyjnej terapii o udowodnionej naukowo skuteczności, zapraszamy do skorzystania z pomocy online.

Z jakimi problemami można poradzić sobie korzystając z terapii online?

Wybierając terapię online u naszych specjalistów znajdziesz pomoc w wielu różnych problemach i schorzeniach. Skuteczność jest potwierdzona badaniami.

Depresja

Skuteczność bezpośredniej terapii depresji jest porównywalna z terapią online. Terapia online prowadzona z wykorzystaniem metod poznawczo – behawioralnych, składająca się z zadań CBT (cognitive behavioral therapy) za pośrednictwem terapeuty oraz konsultacji tekstowych z terapeutą sprawia, że osoby poddane terapii odczuwały mniejsze nasilenie depresji niż przed podjęciem terapii. 82% osób po terapii nie spełniało już kryteriów, wedle których zdiagnozowano u nich depresję. Osoby biorące udział w terapii przez Internet odczuły podobny spadek nasilenia symptomów depresji jak osoby korzystające z terapii w gabinecie.

Stres i PTSD (zespół stresu pourazowego)

Terapia online pozwala na znaczące zmniejszenie symptomów PTSD, lęku i stresu. Z tym jednak zastrzeżeniem, że w przypadku PTSD terapia tradycyjna daje lepsze rezultaty.

Lęk napadowy

Po terapii online korzystającej z technik takich jak restrukturyzacja poznawcza i ekspozycyjna w większości przypadków następuje istotna poprawa w zakresie symptomów paniki, lęku oraz ogólnego funkcjonowania. W wielu konkretnych przypadkach stanów lękowych i napadów paniki terapia przez Internet okazuje się nawet skuteczniejsza od terapii tradycyjnej w gabinecie.

Schizofrenia

Terapia online pomaga zwalczać objawy schizofrenii i korzystnie wpływa na poprawę przestrzegania zaleceń farmakoterapii przez pacjentów. Nie zastępuje jednak tradycyjnej terapii, za to może być stosowana jako jej uzupełnienie.

Zaburzenia odżywiania

Wyniki badań osób korzystających z terapii online i tradycyjnych form terapii nie różnią się w sposób istotny w takich zaburzeniach jak bulimia czy anoreksja. Terapia internetowa znacząco wpływa na zmniejszenie ilości epizodów kompulsywnego jedzenia, prowokowania wymiotów oraz poziomu depresji, choć terapia w gabinecie daje w przypadku leczenia zaburzeń żywienia nieco lepsze rezultaty.

Terapia uzależnień

Terapia online w przypadku uzależnienia od palenia tytoniu czy zażywania narkotyków daje porównywalne efekty, co tradycyjna terapia. Procent osób, którym terapia internetowa pomogła w powstrzymaniu się od palenia czy zażywania narkotyków jest podobny. W przypadku uzależnienia od alkoholu terapia online może być stosowana jako uzupełnienie tradycyjnej terapii.

Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia odżywiania są istotną i coraz częstszą grupą zaburzeń psychicznych. Najbardziej powszechnymi są anoreksja i bulimia, ale do zaburzeń odżywiania należą także: jadłowstręt psychiczny atypowy, atypowa żarłoczność psychiczna, przejadanie się lub wymioty związane z innymi czynnikami psychologicznymi. Wzorce lansowane w Internecie, telewizji, czy kolorowych czasopismach wywierają ogromny wpływ na kształtowanie wizerunku idealnego głównie u młodych ludzi. Szczupła, wręcz wychudzona sylwetka staje się ideałem, o który zaczynają walkę. O ile jest... Czytaj dalej

Osobowość borderline

 Przestudiowałam wypis mojego nastoletniego dziecka ze szpitala psychiatrycznego. Z diagnozą depresji byłam już pogodzona. Studiowałam ten wypis w obecności prowadzącego leczenie psychiatry. Zaskoczyło mnie natomiast w tej diagnozie jedno określenie: osobowość chwiejna emocjonalnie.  Czytaj dalej

ADHD

Michał urodził się czternaście lat temu w Warszawie. Poród przebiegł niestety z powikłaniami, co może być o tyle ważne, że właśnie komplikacje okołoporodowe bywają zapalnikiem późniejszych problemów. Ale po kolei. Michał na skali Apgar nie wypadł zbyt dobrze z powodu przyduszenia pępowiną. Szybko jednak wszystko wróciło do normy, a lekko odbiegające od normy wyniki EEG nie są niczym niepokojącym. Czytaj dalej

Zaburzenia lękowe

W życiu Anny lęk pojawił się nagle. Zaczęło się od burzy. Miała 14 lat, szła ulicą. Zaskoczyły ją błyskawice i pioruny. Wtedy pierwszy raz usłyszała wewnętrzny głos szepczący, że to koniec. Że za chwilę umrze. Atak paniki minął. Wróciła do domu, ale po kilku tygodniach jakaś błaha sytuacja, stres w szkole sprawiła, że strach wrócił. Czuła jakby zbliżało się do niej stado wilków, jakby ją otaczały, krążyły, zbliżały się, zamykając... Czytaj dalej

Trudności z nauką

Dziesięcioletnia Julia zanim poszła do szkoły w niczym nie odstawała od swoich rówieśników – w zabawach, w zainteresowaniach, w postrzeganiu świata. W pierwszej klasie podstawówki nauka nie sprawiała jej większych problemów, problemy zaczęły się w następnym roku. Zaczęła odstawać. Nawet proste teksty musiała przeczytać kilkakrotnie, by cokolwiek zrozumieć, myliły jej się litery, cyfry, nie potrafiła pisać zgodnie z zasadami ortografii.  Czytaj dalej

Depresja

Natalia (Willy), lat 19 jedna z wielu tysięcy młodych osób chorujących w Polsce na depresję. Trzy lata temu, pytanie: „Mamo, kochasz mnie?” padało z jej ust bardzo często. Nie zorientowałam się, matka nieidealna... Albo kiedy stała nade mną, z tymi załzawionymi oczami rozwartymi szeroko, jak w japońskiej mandze, jakaś taka mizerna, wychudzona i pytała „Mamo, muszę tam iść?” „Tam” oznaczało zawsze to samo – szkołę. Matka (nie)idealna odpuszczała. Czytaj dalej

Zaburzenia zachowania

Zaburzenia zachowania są dziś dość częstym powodem, dla którego rodzice przyprowadzają swoje sprawiające problemy dzieci do psychologa lub psychiatry. Dziecko zachowujące się w sposób nieakceptowany społecznie bardzo często postrzegane jest jako źle wychowane, uchodzi za zwykłego chuligana, łobuza, "buntownika bez powodu". Warto jednak zdawać sobie sprawę, że takie zachowania mogą być także wynikiem  zaburzeń osobowości. Czytaj dalej

Zespół Aspergera

Dominik urodził się pewnego pięknego, zimowego dnia w 2011 roku. Dostał dziesięć punktów w skali Apgar i był jak każdy zdrowy noworodek. Rósł, kolejne „kroki milowe” zaliczał podręcznikowo i o czasie, wzorowo przechodził wszystkie pediatryczne kontrole. Słowem, zachowywał się tak jak statystyczny „normalny” niemowlak zachowywać się powinien. Czytaj dalej

Autyzm

29 procent Polaków sądzi, że autyzmem można się zarazić, 10 procent uważa, że za autyzm odpowiadają szczepienia czy wychowanie. W świadomości większości autystyk ma jakieś niesamowite uzdolnienia, takie jakimi popisywał się np. Dustin Hoffman w filmie „Rain Man“. Większość czerpie swoją wiedzą na temat autyzmu właśnie z filmów i seriali. Czytaj dalej

mgr Helena Magdalena Krauze

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych mgr Helena Magdalena Krauze Poznaj mnie

mgr Agnieszka Górska

Psycholog dzieci i młodzieży mgr Agnieszka Górska Poznaj mnie

Katarzyna Malinowska

Psycholożka, w trakcie zintegrowanego treningu psychoterapeutycznego mgr Katarzyna Malinowska Poznaj mnie

mgr Magda Pawlina

Psycholog dzieci, młodzieży i dorosłych, psychoterapeuta w trakcie szkolenia  mgr Magdalena Prokop-Pawlina Poznaj mnie

Psycholog dzieci, młodzieży i dorosłych  mgr Malwina Jeż Poznaj mnie

Psycholog dzieci, młodzieży i dorosłych mgr Emilia Anosov Poznaj mnie

Psycholog mgr Paulina Sagan Poznaj mnie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Handconsulting.pl.

Webpiksel.pl